4. - 7.7.2018, Etapový závod horských kol

MTB Trilogy 2012 - 2018

Trilogy #6

Kupkolo.cz MTB Trilogy 2017

výsledky

KUPKOLO.CZ - MTB TRILOGY 2017 - final movie

Trailer MTB TRILOGY 2017

10.07.2017 MTB Trilogy 2017 – Rückblick: Knüppeldicker Trail-Spaß Rückblick auf die MTB Trilogy 2017: Vier Tage lang berichteten für uns Chris, Lars, Marcus und Markus von einem kleinen, aber feinen Etappenrennen in Tschechien, das es in sich hat. Nachdem viele von euch gerne mehr Bilder und auch Videos von unterwegs genossen hätten, um sich einen guten Eindruck von den Trails zu verschaffen, haben wir hier nochmal viele Bilder, ein Video und alle Tipps & Tricks für die eigene Teilnahme für euch.

09.07.2017 MTB Trilogy 2017 – Tag 4: Flow im Wald macht blaue Beine? Nach der gefühlten Entspannung gestern mit schlappen 2.400 hm sollte es heute wieder heiß hergehen. Frisch angelegte Trails durch tiefen Waldboden und so mancher knackige Anstieg haben heute sowohl für Flow als auch für blaue Beine gesorgt. Aber lest selbst!

08.07.2017 MTB Trilogy 2017 – Tag 3: Halb Karrenweg, halb Bachbett Nach dem die Kollegen sich gestern auf einer brutalen Etappe verausgabt hatten, sollte es heute einfacher werden. In der Theorie. Die Praxis sah ein spannendes, fast fünfstündiges Programm vor. Noch bis Samstag werden uns die vier mit spannenden Etappenberichten auf dem Laufenden (und unter-) halten. Wir freuen uns auf spannende Eindrücke von einem in Deutschland noch recht unbekannten Etappenrennen!

07.07.2017 MTB Trilogy 2017 – Tag 2: Krampf, Tunnel, Bach! Nach dem gestrigen Prolog war heute der Start der ersten großen Etappe. Was das bedeutet, könnt ihr im folgenden Bericht lesen. Noch bis Samstag werden uns die vier mit spannenden Etappenberichten auf dem Laufenden (und unter-) halten. Wir freuen uns auf spannende Eindrücke von einem in Deutschland noch recht unbekannten Etappenrennen!

06.07.2017 MTB Trilogy 2017 – Tag 1: Prolog in der Wurzelhölle! Im Live-Blog von der MTB Trilogy 2017 berichten für uns Chris, Lars, Marcus und Markus. Heute ging es beim Prolog das erste Mal auf Zeit auf die Bikes – ein Start, den zumindest Chris und Markus um ein Haar fast verpasst hätten. Oder um eine Weißwurst. In den kommenden Tagen werden uns die vier mit spannenden Etappenberichten auf dem Laufenden (und unter-) halten. Wir freuen uns auf spannende Eindrücke von einem in Deutschland noch recht unbekannten Etappenrennen!

Trilogy #5

Kupkolo.cz MTB Trilogy 2016

výsledky

KUPKOLO.CZ - MTB TRILOGY 2016

Promo video Divadlo ÚNOS

Trilogy #4

Specialized MTB Trilogy Broumovsko 2015

výsledky

TV Report 2015

CT Sport

Enduro - by Jirka Fikejz

agang

Foto 3 Jirka Slavík

jirka3

Foto 2 Jirka Slavík

jirka2

Foto 1 Jirka Slavík

jirka2

Foto Prolog Jirka Slavík

jirka2

15.07.2015 Bringabanda - MTB Trilogy – az igazi montizás! Hol is kezdjem? Annyi minden kavarog a fejemben. Állat volt. De nagyon! Sosem gondoltam volna, hogy van olyan szervező, aki bevállalja, hogy ilyen nyomvonalra ráereszti a népeket, ráadásul 4 napra. Olyan utak voltak az átlagosak, amiken itthon „extrémkedünk”, nemhiába szerepelt minden felületen: FOR BIKERS ONLY. Ezt megfejelték egy eszméletlen szervezési készséggel és olyan hozzáállással, hogy az már a példaértéken is túl van. Láttam már segítőkész szervezőket, de ez elképesztő volt. Nem is véletlenül ez a másik mottójuk: BIKERS FOR BIKERS.

14.07.2015 Andrea - BikeAndRide.cz - Pure enduro Pro MTB Trilogy 2015, které se odehrálo na začátku července, by se dala nalézt spousta výstižných synonym – třeba: výzva, očistec, peklo, životní zážitek nebo zkouška vůle. V první řadě to je ale synonymum pro skutečně surové enduro, které stojí za to vyzkoušet alespoň jednou za život!

10.07.2015 Jirka Fikejz - Flickr Obrovská porce práce dobojována! Enduroteam bere komplet bednu a Jirka připisuje už třetí výhru v řadě v kategorii ENDURO!

Trilogy #3

Specialized MTB Trilogy Broumovsko 2014

výsledky

Youtube EN Subtitles 4 min

Youtube 22 min

Vimeo 14 min

12.07.2014 Velogearance.ru Вот и закончился любительский чемпионат Чехии по эндуре и ДХ, нежно замаскированный под кантрийную многодневку. И ведь начиналось все на удивление легко и ровно, хотя… обо всем по-порядку.

11.07.2014 BAKAKO - Only for bikers! Tak máme za sebou Specialized MTB Trilogy. Závod, který na sebe za relativně krátkou dobu 3 let existence stihl nabalit husí kůži nahánějící historky a přívlastky typu nesmysl, šílenost, vražda a získal auru nejtěžšího etapáku horských kol u nás. No po pravdě úplně normální etapák to zrovna není a ani nemůže být, když ho pořádá ne úplně normální biker Véna. Stačí jenom uvést propozice závodu – 3 dny + prolog; celkem 228 km, převýšení 8400 m. Ale proč vlastně pořádat normální závod, na který si člověk může zajet každý víkend na 15 míst v republice? Vždyť právě tajemnost, náročnost a výlučnost tohoto klání nás přivábila stejně spolehlivě jako sleva v Lidlu důchodce.

10.07.2014 jirka Fikejz - Flickr Lifestyle fotopříběh z bezkonkurenčně největšího pekla, které se dá oficiálně zažít na enduro kole v našich terénech. MTB Trilogy zdaleka není pro každého, ale kdo ho okusil a dojel úspěšně do cíle, nikdy nezapomene na to co na trati prožíval. Nejnáročnější traily ve spojení s extra náročnou fyzickou zátěží, boj s vyčerpáním a mnohem víc to je Trilogy, nejryzejší pojetí MTB.

Trilogy #2

Specialized MTB Trilogy Broumovsko 2013

výsledky

Vimeo 2013

16.10.2013 Jirka Fikejz – shrnutí Enduro sezóny 2013 Jednoznačně MTB Trilogy, etapový závod v okolí Teplice nad Metují. Už na papíře to vypadalo na slušnou divočinu. Za trasami, které navrhoval Véna Hornych, každý znalý věci tušil, že to bude mazec nahoru i dolů. Ve skutečnosti to pak bylo ještě o úroveň těžší. Enduro kategorie jela stejnou trasu, jako hlavní maraton a měřené byly pouze nejzajímavější sjezdy a traily. Čtyři dny, první den prolog a pak tři samostatné etapy. Nikdy bych neřekl, co za kopce se dá vyjet s jednou plackou a kolik trailů se dá zvládnout za jeden den. Byla to obrovská porce zkušeností, zásadní zkouška morálky i techniky. Poslední den jsem byl na trati 8 hodin. Během závodu jsem viděl neskutečné paradoxy – od celopevňáků na XC slupkách až po DH na butylu. Často mi přišlo, že tam nikdo není normální (smích). Ale dobojoval jsem to do konce a spadl pouze jednou a nic jsem neponičil. Tomu doteď nemůžu uvěřit. Jednoznačně nejsilnější zážitky roku.

10.07.2013 Rund ums Rad - MTB Trilogy – Enduro im Marathon Die Insidertipps sind doch die besten: Eine gute Bekannte machte in den Tiefen Tschechiens ein Etappenrennen mit Endurocharakter aus: Die MTB Trilogy in Teplice nad Metují. Das nicht fern von Polen gelegene Teplice ist drei bis vier Autostunden von Berlin oder Dresden entfernt. Die Sudeten ragen dort auf und die Veranstalter der Trilogy haben dort ein einfach nur empfehlenswertes Etappenrennen auf die Beine gestellt.

Trilogy #1

Specialized MTB Trilogy Broumovsko 2012

výsledky

Vimeo 2013

10.07.2012 Algheroteam - O base šampusu aneb jak to všechno za?alo

10.07.2012 Algheroteam - Výzva 2013

10.07.2012 Specialized MTB Trilogy 2012 - jaký byl první český etapák? Podívejte se, jak vypadal etapový závod Specialized MTB Trilogy den po dni. A to z pohledu cyklisty...

09.07.2012 Jan Hruška - vítěz 2012 Na závod jsem se těšil. Byla to pro mě výzva a vzhledem k tomu o jak technicky náročný závod šlo tak i taková zkouška jestli mám na vyšší cyklopilotáž. Měl jsem ze závodu respekt a tušil jsem, že to bude zkouška a to jak z pohledu mé zručnosti tak i zda vydrží materiál. To že to bylo na více dnů mi problém nedělalo. Čím víc tím líp... Až do poslední etapy vše klapalo až podezřele dobře. Ta poslední byla o to větší peklo. Nejdříve jsem se smotal a naštípl si dvě žebra. To byl první okamžik, kdy jsem zvažoval co dál no a o kousek dál neopravitelná defekt za který jsem si mohl navíc sám, takže TUFO mě celý závod podrželo, ale šofér chyboval. Po prázdném kole ze kterého lítaly kusy karbonu jsem docestoval na bufet. Vrazil jsem tam druhé kolo a přemýšlel, jestli to má ještě vůbec cenu. Ztráta veliká a bolest žeber mi řádně nalamovala psychiku. Nakonec jsem rád, že jsem našel motivaci zabojovat a umazal jsem ztrátu tak, aby to dalo na celkové vítězství. Moc si toho vážím a má to pro mě velkou osobní hodnotu. Místy to byl extrém i pro lepší bajkery než jsem já! Teď zpětně vůbec nechápu, jak jsem s těmi žebry mohl dojet, když si po tom co se to rozleželo nedokážu ani nadechnout... Ale i tak nelituji a mám radost, že první ročník je můj a mám zase o důvod více odejít v klidu do důchodu.

Sponzoři a partneři Kupkolo.cz MTB Trilogy


Hlavní partner akce
Pořadatelé
Partneři

kontakt


Organizační tým

Sportchallenge z. s.
Dědinova 1920, 288 02 Nymburk
IČO: 01308238

Technické zajištění

Ing. Jan Kolaja, Ph.D.
Dědinova 1920
288 02 Nymburk
IČO: 75181916
DIČ: CZ8103290998

Spojení na pořadatele

e-mail: info@sportchallenge.cz
Jan Kolaja: 603 88 99 21
Véna Hornych: 608 345 120

Sociální sítě